HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus/ Tifozat, nder apo dëm për skuadrat
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Shtator 2013 11:35   pdfShtypEmail

tifozat e kombtaressRivaliteti ndaj dy klubeve me aspirata te njejta per titull kampioni cdo here sa vjen dhe rritet, gjithashtu rritet edhe vandalizmi dhe skenat e pahijshme.

 Ne ndeshjen e fundit derbi midis Prishtines dhe Trepces '89 ndodhen disa skena qe futbollin e dergojn drejte fundosjes, dhe jane ata te cilet per klubin duhet jene mbeshtetje, ata po i demtojne ne forma te ndryshme, ne kete rast perpos dëmeve qe i'u erdhen skuadrave nga denimet e federates gjithashtu edhe lojtare te dy skuadrave dolen nga dhomat e zhveshjes me lendime te shkaktuara nga tifozet e tyre!

 Keto incidente po ndikojne qe mos te rritet numri i shikuesve neper shkallet e stadiumeve kosovare.


busy
komente