HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 08 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Arbnor Morina merr timonin e Kosovës së Vushtrrisë
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Gusht 2009 05:42   pdfShtypEmail

arbnor morinaTrajneri i njohur i futbollit tonë, Arbnor Morina, në edicionin e ri të garave që do të nis më 15 gusht, do të drejtojë skuadrën e Kosovës së Vushtrrisë.

“Kam pasur disa oferta nga skuadra të ndryshme, por zgjodha Kosovën e Vushtrrisë. Më pëlqeu projekti i drejtuesve të kësaj skuadre. Besoj se mund të arrijmë synimet e klubit”, ka thënë Morina. Kujtojmë se Morina në kampionati i fundit ishte kryetar i Komisionit Disiplinor i Garave të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Fatmir Bytyçi


busy
komente