HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga Kosova/ Hysi-Prishtina 2:0
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Nentor 2013 03:05   pdfShtypEmail

Në kryendeshjen e Javes se 15-te, Hysi  ka fituar bindshem ndaj kampionit ne fuqi Prishtina me rezultatin e paster 2:0. Nje ndeshje e hapur por pa shume raste per shenim. Hysi dominoi pjesen me te madhe te lojes. Goli  i parë u shënua në fillim të takimit. Ne minuten e 5-te, nje goditje denimi e ekzekutuar nga Mentor Zhdrella perfundon ne rrjete, pas devijimit te Yll Prekopukes.

Ne minuten e 79-te nje gjuajtje ne drejtim te portes se Prishtines nga ana e Livorekes, ndalohet me dore jashte zone nga ana e portierit Mushica. Gjyqtar kryesor Vula me te drejte e nxjerr portierin Prishtinas nga loja me karton te kuq. Debuton me sukses, 19 vjecari portier reserve Alban Muciqi i cili nuk eshte ne gjendje te ndaloje gjuajtjen e Perparim Osmanit ne minutat e fundit shtese. Me kete fitore Hysi ngjitet ne vendin e dyte me 25 pike, 3 me pak se Llamkos Kosova


busy
komente