HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Qatip Osmani trajner i Renoves
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Gusht 2012 11:35   pdfShtypEmail

renova_fituesQatip Osmani është trajner i ri i Renovës, duke zëvendësuar në këtë post Vllatko Kostovin e larguar ditë më parë. Bisedimet ndërmjet drejtuesve të Renovës dhe Osmanit përfunduan me sukses kështu që të dyja palët firmosën marëveshje për bashkëpunim njëvjecar. Osmani para dy javëve u shkarkua nga detyra e trajnerit të Shkëndijës, ndërsa kjo është hera e dytë që ulet në pankinën e Renovës, të cilët i drejtoi para disa viteve.

Osmani para dy viteve drejtoi Shkëndijën në fitimin e titujve të kampionit në Ligën e dytë dhe të parë, ndërsa me Renovën do të tentojë të prekë pjesën e siperme të renditjes dhe mbrojtjen e titullit në Kupën e Maqedonisë.


busy
komente