• Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Shkëndija barazon, Renova pëson humbje nga Vardari
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Gusht 2012 08:04   pdfShtypEmail

shkendijaShkëndija kthehet me një pikë nga Shtipi. Kuqezinjtë barazuan pa gola kundër një ekipe të vështirë, sipas informatave te mara nga Shkendijakampion.com , Shkendija ka treguar nje loje te dobet, ku Artim Pollozhani ka pasur nje rast te volitshem për të shënuar gol, mirëpo nuk ka aritur ta realizoj.

Perballja  e ardhshme e Shkëndijës është te Dielën me 02.09.2012 kundër Rabotnickit, ku shpresohet se nga kjo ndeshja Shkëndija me ndihmën edhe të tifozëve do ti fitoj  3-pikë ku më pas Shaqiri do të ketë 10-ditë kohë për ti pregatitur maksimalisht lojtarët për të nisë sezoni përfundimisht.

Prej me 03.09.2012 do të ketë pushim dhjetë ditor në ligën e parë të Maqedonisë ku pritet kuqezinjtë të shfrytëzojnë më së shumti këtë pushim.

Ekipi tjeter shqiptar ne maqedoni, Renova ka pesuar humbje ne fushen e vet nga Vardari me rezultatin 2-0.