HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Tifozet e Shkendijes denohen me gjobe
nga AlbaniaSoccer   E diel, 28 Tetor 2012 07:41   pdfShtypEmail

ballistetKlubi i Futbollit, Shkëndija u dënua me 600 euro, për shkak të hedhjes së sendeve në fushen e lojes nga ana e tifozët në përballjen me Vardarin në Tetovë. Ky është vendimi i Komisionit të Disiplinës pran Federatës së Futbollit Maqedonas, e cila dënoi ekipin tetovar për objektet e forta të hedhura nga tifozët në derbin me Vardarin.

Më parë, për sjellje të pahijshme të tifozëve, Vardari u dënua me 2.500 euro dhe dy ndeshje pa tifoze, ndërsa Pelisteri u dënua me 1.500 euro për sjelljen e tifozëve në Shkup, në sfidën me Vardarin.


busy
komente