HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Ndërpritet ndeshja Teteks-Shkëndija
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Dhjetor 2012 07:05   pdfShtypEmail

shkendijaNdeshja e fundit se fazes se pare ndërmjet Teteksit dhe Shkëndijës e cila pa ndonjë arsye të madhe u zhvendos të luhet nga Tetova në Shkup nuk gjeti përfundimin e saj. Ndeshja u ndërpre në minutën e 85-të kur Teteksi shenoj dhe rezultati ishte 1-0 me golin e dyshimtë pasi lojtari i Shkëndijës ishtë akoma i lënduar në fushë. Pas shënimit të golit tifozët maqedonas të tubuar nga gjithë Maqedonia kundër Shkëndijës hynë në fushë për të festuar golin dhe të provokojnë lojtarët e Shkëndijës. Këto dy rastë bënë që lojtarët e Shkëndijës të largohen nga fusha dhe mos të kthehen për të mbaruar ndeshjen e cila me te gjitha mundesit do të meret zyrtarisht nga Teteksi 3 me 0 ndërsa Teteksi po ashtu duhet të dënohët maksimalisht për organizim të dobët të ndeshjes.

Ndeshja Teteks-Shkëndija i cila duhej të luhej në Tetovë mirëpo kryesia e Teteksit ka kërkuar që për shkak të fushës së keqe në Tetove ndeshja të luhet në Shkup  me qëllim apo jo kjo ka bërë që të tubohen të gjithë tifozët e ekipeve të ndryshme nga Maqedonia që të bëjnë tifo për Teteksin po ashtu edhe të ofendohen rëndë shqiptarët si zakonisht. Shqiptar i mirë shqiptar i vdekur, Kurvat shqiptare etj etj këto ishin ofendimet që tifozët maqedonas gjatë gjithë ndeshjes brohoritën në stadium.


busy
komente