HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 08 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedoni/ Renova fiton Kupen e Maqedonise, Shqiptaret ne feste
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Maj 2012 19:21   pdfShtypEmail

renova_fituesSkuadra e Renovës ka arritur një tjetër sukses historik, pasi të mërkurën për herë të parë fitoi trofeun e Kupës së Maqedonisë, duke i’a bashkuar këtë sukses titullit të kampionit të arritur dy vite më parë. Renova e cila në kampionat është larg pozitave që çojnë në Evropë, me të drejtë gjithë koncentrimin e drejtoi kah Kupa e Maqedonisë, ku pasi në gjysmëfinale eliminoi Vardarin e favorizuar, në finalen e  zhvilluar në Shtip, mundi Rabotniçkin me rezultatin bindës 3:1.

Futbollistët e Renovës kaluan në epërsi që nga minuta e 12 përmes Sashko Ristov, pas një gjuatje nga këndi nga ana e Gafurrit. Rabotniçki arriti të barazojë në minutën e 52, mirëpo vetëm 13 minuta më vonë, Renova shënon golin e dytë nga Simovski dhe golin e tretë e shënoi Gafurri.


busy
komente