HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Maqedonise/ Shkëndija kalon në gjysëmfinale
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 22 Nentor 2012 16:56   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Sulmuesi i Shkëndijës me katërgolëshin e tij i vendosi vulë fitores bindëse 5-1 në ndeshjen e dytë në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll, ndaj skuadrës së Metalurgut. Me katërgolëshin e Muzafer Ejupit u vendos përfundimisht kalimi i skuadrës nga Tetova në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Nënkampioni Metalurg e mbylli pjesën e parë me një avantazh prej 1-0 gol i shënuar nga ish lojtari i reprezentacionit të Maqedonisë, Aleksandar Maznov në minutën e 42 të ndeshjes. Megjithatë pjesa e dytë u zhvillua nën shkëlqimin e Muzafer Ejupi i cili gjatë verës kaloi nga Metalurgu tek Shkëndija. Së pari ai barazoi rezultatin në minutën e 50, kthesa erdhi nga Arben Neziri i cili shënoi golin e dyt në minutën e 61, ndërsa deri në fund të ndeshjes Ejupi ishte i sakt në minutat 71, 79 dhe 82. Në gjysmëfinale u kualifikuan edhe skuadra e Sileksit dhe Teteksit derisa gjysëmfinalisti i fundit pritet të vendoset mes skuadrës së Vardar dhe Pelister sonte në mbrëmje në stadiumin Filipi II.


busy
komente