HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Play-out/ Skrapari Terbuni 0-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 23 Maj 2010 22:39   pdfShtypEmail

Terbuni1Terbuni eshte rikthyer ne kategorine e pare duke mundur skuadren e Skraparit ne stadiumin Selman Stermasi. Pukjanet te denuar nje vit me pare per te luajtur ne kategorine e dyte, kane arritur te mundin skuadren e Skraparit duke u rikthyer ne kategorine e pare. Ka mjaftuar nje gol i Xhahyses ne minute e 39’ per te marre kete fitore me shume vlera. Edhe pse ne kete takim te dyja skuadrat kane kerkuar fitoren, Terbuni e ka merituar pasi lojtaret nga Puka kane treguar me teper cilesi dhe deshire. Ne fund te ndeshjes nuk kane munguar konfrontimet fizike mes dy tifozerive. Eshte dashur nderhyrja e forcave te rendit qe situata te mos nderlikohet

Enea Shtrepi

Skrapari 0
Terbuni 1

Shenues: Xhahysa 39’


Skrapari: Nacco, Lika, Pjeternika, Alushi(56’ Gocaj), Melani, Bakiasi, Bejleri, Dosti, Braho, Hasa(73’ Ymeraj), Brata. Tr: E. Dalipi.
Terbuni: Selimaj, Guri, Ccokaj, Hasanaj, Murati, Varri, Pepaj( 83’ Murriqi), Xhahysa(45’ Mesho), Gocaj, Lopcci, Lika(72’ Pllumitaj). Tr: A. Xhahysa.
Gjyqtare: A. Taullau, D. Rexha, A. Pregja.
Kartona te verdhe: Murriqi (2v)


busy
komente