HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 03 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Play-out/ Memaliaj Tomorri 0-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 23 Maj 2010 22:49   pdfShtypEmail

tomorri1Nje gol i Shinkos ne minuten e 35' te pjeses se pare ka rikthyer Tomorrin ne kategorine e pare. Beratasit kane mundur skuadren e Memaliaj me nje rezultat te ngushte duke bere tifozerine te kaloje ne delir. Ne shkallet e stadiumit kombetar Qemal Stafa, Tomorri ka zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire duke mos e vene per asnje moment fitoren ne diskutim. Raste te pakta per te shenuar per Memaliaj, skuader qe nuk ka paraqitur deshiren dhe grinten e beratesve. Ne fund, Tomorri dhe tifozet e shumte te ardhur nga Berati kane festuar gjate rikthimin ne kategorine e pare, me shpresen se shume shpejt do te rikthehen mes me te mirave te futbollit shqiptar.

Memaliaj 0
Tomori 1

Shenues: Shinko 35’


Memaliaj: Merdani, Mullaj, Hoxha, Demaj, Caushaj, Jaupi, Seferi, Rrapaj, Tata (71’ Skenderi), Brahimi (52’ Mema), Kalemi (46’ Ceka). Tr. V. Bushi
Tomori: Kuka, Fani, Resuli, Pashako, Harka, Karamani, Shinko (55’ Veleshnja), Bejko, Agalliu (85’ Avdo), Mitraj (63’ Çeka). Tr. D. Dume
Gjyqtare: L. Jemini, G. Qirici, E. Doda (Tirane)
Kartona te verdhe: Hoxha, Demaj, Caushaj, Jaupi/ Resuli, Pashako, Shinko, Bejko, Agalliu, Avdo


busy
komente