HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Gjobe per Partizanin dhe Lushnjen
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 15 Maj 2013 22:37   pdfShtypEmail

partizani-lushnja1Trazirat ne stadiumin “Roza Haxhiu” te Lushnjes nuk kane kaluar pa masa dhe gjoba per dy tifozerite. Ne ndeshjen permbyllese te Kategorise se Pare, tifozet lagunar dhe  ata te Partizanit u perplasen me njeri-tjetrin gjate ndeshjes. Komisioni Disiplines I mbledhur te merkuren ka vendosur te denoj dy klubet per sjelljet e patolerueshme te dy tifozerive.

Lushnja dhe Partizani do te paguajne nga 2 milione leke gjobe dhe vetem kaq, duke I shpetuar denimeve me te renda ne kete fund sezoni.

Disiplina nuk ka harruar te denoj edhe kapitenin lagunar qe u perfshi ne incidentet mes tifozeve. Alban Bizhuti u denua me dy ndeshje pezullim.


busy
komente