HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria 1/ Bashkia e Pogradecit "zbret" ne fushe ndaj Elbasanit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 23:50   pdfShtypEmail

kategoria1 apolonia elbasaniNdeshja   Pogradeci – Elbasani, qe do te zhvillohet ne stadiumin “Gjorgji  Kycyku”, te qytetit te Pogradecit , konsiderohet si nje nga ndeshjet me te rendesishme te javes 12-te te kampionatit te Kategorise se pare. Vete pozitat qe kane te dy skuadrat ne renditje e bejne ndeshjen mjaft interesante. Dy humbjet e pesuara rradhazhi, ndaj Apolonise ne Pogradec si dhe ndaj Kamzes ne kryeqytet kane detyruar nenkryetarin e Bashkise se qytetit, Paskalino Ziko te zhvilloje nje analize pune me skuadren. Sipas burimeve prane klubit liqenor mesojme se numri dy i Bashkise se ketij qyteti ka kritikuar lojen e dobet te skuadres, vecanerisht ne dy ndeshjet e fundit. Ne takimin ndaj Elbasanit, Ziko ka kerkuar  fitoren me cdo kusht te skuadres se qytetit te tij pasi cdo rezultat tjeter  do te konvertohet ne masa ndeshkimore duke filluar qe nga stafi drejtues e deri tek futbollistet. Vlen per tu permendur  qe Bashkia e qytetit te Pogradecit, sponsori kryeor i skuadres ka mbi pese muaj qe nuk i ka paguar lojtaret.


busy
komente