HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja / Berisha ne "top" formë, kërkon rikthimin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 31 Korrik 2010 14:26   pdfShtypEmail
besart_berisha_training_thumbSulmuesi i Arminia Bielefeld, Besart Berisha po gezon nje forme te shkelqyer ne fazen pergatitore qe po kryen me ekipin. Ne dy ndeshje miqesore ai ka shenuar pese gola. Kjo top-forme e sulmuesit 24-vjecar eshte pelqyer edhe nga trajneri i tij.

Berisha teper i kenaqur me formen qe po kalon, ka deklaruar: "Po kaloj nje moment shume te mire. Do vazhdoj te punoj me te njetin ritem per te ruajtur kete forme te mire. Shpresoj qe te me jepet mundesia te riluaje me kombetaren. Per momentin nuk kam pasur asnje kontakt me trajnerin Josip Kuzhe ose me ndonje nga menaxheret e kombetares. Shpresoj te me mberrije nje ftese per miqesoren e 11-Gushtit, me Uzbekistanin".  

Dardanoz Zhilivoda

busy
komente