HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Austri / Hamdi Salihi asiston ne fitore
nga AlbaniaSoccer   E diel, 01 Gusht 2010 18:22   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_rapidSulmuesi i kombetares se Shqiperise Hamdi Salihi ka dhene asistin e golit te pare per skuadren e tij Rapid e Vjenes ne fitoren ne "ekstrem" qe arriti ndaj Red Bull Salzburg me rezultat 2-1. Salihi asisstoi ne golin e pare te shenuar nga Sauer ne minuten e 49-te duke i dhene avantazhin provizor vendasve. me pas miqte barazuan perseri, por Rapid shenoi ne minuten e fundit te takimit golin e fitores, qe ishte e para per ta ne tre javet e para te kampionatit Austriak. Salihi luajti si titullar 67-te minuta.

Klevis Bejkolli

busy
komente