HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Josip Kuzhe: Vetem fitore me Luksemburgun!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Shtator 2010 15:13   pdfShtypEmail
josip_kuzheTrajneri i kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe ka dale perpara mediave sot paradite dhe ka folur per parapergatitjet ne prag te ndeshjes me Luksemburgun, ku ka shpjeguar rendesine e ndeshjes se rradhes dhe ka cituar se fitorja eshte objektivi kryesor. "Ndeshja me Luksemburgun eshte shume e rendesishme dhe ne duhet ta fitojme patjeter kete takim. Cdo rezultat tjeter do te ishte tre hapa mbrapa dhe kjo nuk do te na ndihmonte aspak ne progresin tone", u shpreh trajneri kroat Josip Kuzhe, i cili akoma nuk e ka vendosur se me cfare formacioni do te luaje neser, nderkohe qe dihet se plani kryesor eshte krijimi i nje skuader sulmuese. "Akoma nuk jam i qarte se me cfare formacioni do te luajme. Nuk kam vendosur nese do te luajme me dy lojtare shkaterrues ne mesfushe apo nje", theksoi Kuzhe i cili ka 6 ndeshje rresht pa humbur ne kryes te kombetares se Shqiperise.

Klevis Bejkoll
i

busy
komente