HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Kuzhe ne plan te luaj me tre mbrojtes
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Shtator 2010 21:08   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjeSkema me te cilen pritet te luaje ekipi kombetar ndaj Luksemburgut diten e marte ka shume mundesi qe te jete me tre mbrojtes. Praktikisht, pritet nje loje sulmuese dhe me tre mbrojtes tregon qarte se skema taktike eshte sulmuese. Ne stervitjen e sotme, Shqiperia luajti ne porte me beqaj qe eshte planifikuar te luaje si titullar, ndersa perpara tij 3 mbrojtes Dallku ne te djathte, Cana ne qender dhe Curri ne te majte. Ne mesfushe ishin vendosur Bulku ne rolin e shkaterruesit, dhe kater mesfushore te tjere rresht.  Muzaka ne te djathte, Duro ne qender dhe Agolli ne te majte, me Skelen te avancuar pak perpara ne qender. Ne sulm perpara kapitenit pritet te jete dyshja-Salihi-Bogdani. Me kete formacion dhe kete perberje eshte e qarte se Kuzhe kerkon vetem fitoren dhe sa me shume gola. Shpeshhere dy mesfushoret e krahut Muzaka dhe Agolli benin edhe rolin e mrbojtesve, por me se shumti loja e tyre ishte e perqendruar ne sulm, taktike qe pritet te praktikohet edhe ne ndeshjen e neserme ndaj Luksemburgut.

Andi Kodra


busy
komente