HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 28 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Lorik Cana: Rëndesi kanë piket dhe fitorja
nga AlbaniaSoccer   E martë, 07 Shtator 2010 23:23   pdfShtypEmail
lorik_cana_kuqeziMbrojtesi i kombetares se Shqiperise Lorik Cana vlereson punen e bere dhe rezultatet e arritura nga skuadra jone gjate ketyre dy ndeshjeve te para eliminatore dhe eshte realist qe edhe pse nuk ka spektakel, e rendesishme eshte fitoja dhe piket. "Mendoj se jemi ne rrugen e mbare edhe pse kemi shume pune per te bere. Ka edhe shume ndeshje per te arritur ne fund dhe aty do bejme llogarite. Kryesorja ishte qe kundershtaret mos te afroheshin ne zonen tone dhe ja arritem.Gjeja me e rendesishme ishin trepiket dhe ne ja arritem ti merrnim ato edhe pse nuk kishte spektakel qe do me pelqente edhe mua por ne ndeshje te tilla eshte e veshtire te dhurosh spektakel, por po e perserise ajo qe vlen ne fund te 90 minutave jane tre piket.

Kel Naraci


busy
komente