HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Barazimi me Bosnjen, mban Shqiperine ne vendin e pare ne grup
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 00:24   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperisePas barazimit me Bosnje Hercegovinen dhe pikes se marre ne kete takim, kuqezinjte vazhdojne te ruajne vendin e pare ne grupin D. Shqiperia ka arritur ne kuoten e pese pikeve dhe duke perfituar nga barazimi pa gola i Bjellrusise me modestet e Luksenburgut, vijon te jete kryesuese edhe pse me pike te barabarta me ta, nderkohe qe Bosnja ka vetem kater pike. Te shtunen luhet edhe ndeshja e prapambetur mes Frances dhe Rumanise, dy skuadrave pretendente per tu kualifikuar ne Euro 2012.

Enea Shtrepi


busy
komente