HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kryeministri Berisha pret Mishel Platinin
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Tetor 2010 16:15   pdfShtypEmail

sali_berishaNe oren 16:00 presidenti UEFA-s, Mishel Platini eshte pritur nga kryeministri i vendit  z.Sali Berisha. Ne perfundim te takimit te dy personalitet dhane nje konference shtypi.

Sali Berisha : “Shqiperia do te ndertoje stadiumin me te bukur dhe ai do te jete gati per 100-vjetorin e pavaresise. Kjo do te behet e mundur ne bashkepunim te ngushte me UEFA-n, dhe shtetin Shqipetar. Dua te falenderoj dhe UEFA-n, me ne krye Mishel Platinin per ndihmen e madhe qe i ka dhene futbollit Shqipetare”, ka mbyllur deklaraten e tij kryeministri i vendit.

Mishel Platini : “Vendi juaj shume shpejt do te behet me stadium te ri dhe ai do te inagurohet me nje ndeshje superkupe. Kjo eshte nder te paktat raste qe UEFA investon per nje veper te tille. FSHF  ka mbeshtetje te plote nga ne. Dua tju falenderoje per pritjen e ngrohte”.

Sa per djegien e flamurit Shqipetar ne ndeshjen  Itali-Serbi presidenti i UEFA-s, Mishel Platini ka deklaruar se pritet marrja e vendimit te komisionit displinor dhe qe ato akte te uleta nuk kishin asnje lidhje me futbollin e luajtur.

Klevis Bejkolli


busy
komente