HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Demtohet Gilman Lika, ne rrezik miqesorja me Maqedonine
nga AlbaniaSoccer   E premte, 12 Nentor 2010 00:16   pdfShtypEmail

gilman_likaMesfushori Gilman Lika eshte demtuar gjate fundjaves që kaloi, ndersa grumbullimi i tij ne Kombetare duket seriozisht ne dyshim. 23-vjeçari ka ndjere probleme gjate nxehjes perpara ndeshjes qe Diarbakirspori ka luajtur kunder Giresunsporin, te vlefshme per Ligen 1 turke (kategoria e dyte ne kete vend). Klubi e ka cilesuar lendimin e Likës si trondites, per faktin se trajneri Engin Korukir e ka pasur te veshtire qe te formonte formacionin titullar, ndersa nuk jane dhene detaje te shkalles se demtimit dhe periudhës se rikuperimit te shkodranit. Ende nuk mund te thuhet me siguri nese mesfushori i krahut te majte do te jete apo jo i grumbulluar per miqesoren e 17 nentorit, qe Shqiperia do te luaje me Maqedonine Lika eshte nje prej te rinjve qe trajneri Josip Kuzhe ka mbeshtetur me shume. Perveç aktivizimit me rregullsi ne ndeshje miqesore, 23-vjeçari ka pasur mjaft hapesira edhe gjate kualifikueseve të Euro 2012. Ai ka luajtur si zevendesues perballe Rumanise dhe Bosnjes, ndersa ishte titullar ne sfiden me Bjellorusine.

Enea Shtrepi


busy
komente