HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja Shqipetare e 58-ta ne renditjen e FIFA
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Nentor 2010 14:34   pdfShtypEmail

kombetarja_ne_malteKombetarja jone e futbollit ngjitet  shtate pozicione ne renditjen e FIFA-s per muajin nentor. Shqiperia ze vendin e 58-te ne renditje duke lene prapa ekipe si Polonia dhe Maqedonia, e cila do te jete kundershtari  i sotem i Shqiperise ne nje ndeshje miqesore.Sipas FIFA-s, kjo renditje eshte me e mira ne historine e futbollit shqipetar.

Enea Shtrepi


busy
komente