HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Flamurtari/ Migen Memelli endrra e vlonjateve per merkaton e janarit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 10 Dhjetor 2010 23:58   pdfShtypEmail

flamurtariFlamurtari eshte ne vend te pare ne kampionat dhe kete vit titulli kerkohet me cdo kusht nga te gjithe ne Vlore e me shume se te tjeret e kerkon presidenti Gjika. Rivaliteti me i madh kete sezon eshte me Skenderbeun. Korcaret do te forcohen me disa futbolliste ne janar dhe ne Vlore po mendojne kunderpergjigjen. Migen Memelli eshte endrra e Flamurtarit dhe ne janar Gjika ka ndermend te beje nje oferte te majme sulmuesit. Memelli luan ne Arabi me skuadren e Al Faysalit dhe ky rikthim ne Vlore eshte thuajse i pamundur. Ai vjet luajti per kete skuader dhe shenoi 14 gola.

Pirro Nika


busy
komente