HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / Cmenden Gjermanet - Ndeshja Bundesliges manipulohet nga Shqiptaret!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 18 Dhjetor 2010 11:03   pdfShtypEmail
bundesliga_gjermane_705555156E perditeshmja gjermane BILD ne numrin e se premtes e ka publikuar protokollin e pergjimit nga Policia Italiane.

A eshte manipuluar ndeshja ndermejet Bochum kunder Cottbus 3:2? Permes pergjimit te telefonatave nga Perndjekesit e Mafiase ne Itali, per here te pare shfaqet nje dyshime se eshte manipuluar nje ndeshje e Bundesliges.
BILD e ka protokollin e pergjimit nga Italia, i cili ka hapur hetime edhe nga ana e DFB ( FFGJ ).
Biseda ndermjet Bossit te Mafiase Francesco Avallone dhe Lojtarit Cristian Biancone ( 33 / ka manipuluar disa loje te Serie C ), me 2 Mars 2009 ka ecur keshtu:
B: " Ndegjo, ata kane bere nje numer ne Bundesliga, nuk eshte per te qeshur."
A: " Kur, dje? "
B: " Te shtunden. Nje mjeshtri e vertete!"
A: " Bundesliga? "
B: " Po, dhe une e kam ditur nje gjysem ore perpara! "
A: " Cila ndeshje?!
B: " Bochum dhe Cottbus..."
A: " Ajo 3:2? "
B: " Ata e dinin se ndeshje do perfundoj 1 ( fitore per vendasit ). Por, 20 minuta para ndeshjes nuk e vu asnje Euro. 20 minutat e para sapo filloj ndeshja, i kane vene 1 280 000 Euro.
... Pergjate asaj Pjese Live Cottbus kaloj ne epersi ( 2:1 minuta 50 ) dhe ata i vune serish 30 000, 40 000 euro!"
A: " Kete e kane bere ne Gjermani, sepse ketu mundesh vetem lojerat e Italise te vesh live...? "
B: " Kjo eshte pune e Shqiptareve!"

Nje gjurme e re, qe nga Shqiperia te dergon ne Bundesliga?
Ne kete ndeshje per 90 minuta kane luajtur Mavraj ( Bochum ) dhe Skela ( Cottbus ) qe te dy kane bere loje te mire dhe kane marre notat 3. Ndeshja eshte vendosur nga nje penallti e dyshimte ne minuten e 80. Po te perfundonte ndeshja 2:2, Cottbus do qendronte ne lige, perderisa Bochum do largohej nga kategoria.
Nese keto gjera dalin si te verteta do kete nje termet ne Bundesliga ( qe eshte nje nder gjerat me te shenjta te gjermaneve) dhe do sjelle pasoja te paparashikueshme...


Sami Baqaj

busy
komente