HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Albaniasoccer - Hamdi Salihi "Futbollisti me i mire i vitit 2010"
nga AlbaniaSoccer   E diel, 19 Dhjetor 2010 16:08   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_alb-dan 1-1Ne tradicionalen vjetore, Albaniasoccer dhe stafi i saj kane shpallur "Futbollistin me te mire per vitin 2010". Kete vit eshte shpallur fitues Hamdi Salihi, sulmuesi i kombetares se Shqiperise dhe skuadres se Rapid Viena ne Bundesliga te Austrise.

Salihi ka zhvilluar 50 ndeshje gjate vitit 2010 (Europa League, Bundesliga 2009-10, 2010-11, OFB Cup 2009-10, 2010-11, Kombetarja e Shqiperise). Gjate ketyre ndeshjeve te zhvilluara, ai ka shenuar 25 gola, shtate prej te cileve ka qene vendimtare per piket e marra nga ekipet, gjashte fitore dhe nje barazim, perfshi ketu edhe kater golat ne miqesoret e fituara nga kombetarja e Shqiperise ndaj Malit te Zi, Andorres, Uzbekistanit dhe Luksemburgut. Keto ndeshje te gjitha u fituan 1-0 nga Shqiperia dhe bomberi shqiptar realizoi golat e fitores.

Shkodrani e fiton per here te pare kete trofe dhe eshte futbollisti i peste qe e ka fituar anketen e organizuar nga Albaniasoccer. Lorik cana eshte i vetmi futbollist qe e ka fituar dy here

Lista e Fituesave nder vite:

2005 - Erjon Bogdani

2006 - Lorik Cana

2007 - Ervin Skela

2008 - Arjan Beqaj

2009 - Lorik Cana

2010 - Hamdi Salihi

Albaniasoccer

busy
komente