HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Alban Dragusha: Faleminderit Skenderbe dhe tifozeri korçare
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Dhjetor 2010 06:27   pdfShtypEmail
Alban_DRAGUSHAMbrojtesi i Skenderbeut Alban Dragusha eshte shume prane firmes me ekipin suedez te Kalmarit. Me shume mundesi ndeshja e kesaj jave ndaj Elbasanit do te jete e fundit me uniformen bardhe-kuq. Ne linje telefonike per Albaniasoccer.com vete lojtari ka pohuar se: "Me shume mundesi ne Janar do te jem pjese e Kalmarit. Bisedimet me drejtuesit e klubit suedez kane perfunduar dhe gjithcka eshte pozitive, por mungon vetem firma. Do jene pikerishte drejtuesit e klubit qe do te vijne ne Prishtine ku dhe do te firmosim kontraten. Kjo kontrate do te jete me nje kohezgjatje tre vjecare. Dua te falenderoj tifozerine e mrekullueshme te Skenderbeut si dhe ate te Beses. Nuk do ti harroj kurr per mbeshtetjen qe me kane dhene".

Klevis Bejkolli

busy
komente