HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Andrea Tato - Nje yll himariot per Kuqezinjte apo nje Nini i dyte ?!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Janar 2011 15:05   pdfShtypEmail
fshf_logoAndrea Tato i cili eshte 21 vjec, eshte supertalenti shqiptar i kampinatit grek. Eshte zgjedhur ne javen e 10 dhe te 12 te kampionatit grek si MVP me i mire ne Greqi. Eshte vene ne shenjester te trajnerit te kombetares greke.
Mesfushri i Atromitos se Athines eshte kther ne ylli i ri mbas shkelqimit te Ninit i cili ashtu si dhe ai jane nga Himara. Federata greke eshte hedhur ne sulm per ta inkruaduar himariotin ne fanelen greke . Ai duhet te thirret menjehere me Kombetaren qe ne ndeshjen e ardhshme miqesore dhe pervec kesaj ti premtohet nje vend stabel ne 11 e Kombetares kuqezi si dhe te ndihmohet te kaloj ne ndonje kampionat te Gjermanise ose Italise mbasi qendrimi i tij ne Greqi eshte presion per te dhe familjen e tij qe te mos zgjedhe Shqiperine. Pra, FSHF, "Kujdes" se kemi te bejme me nje talent shume te madh qe ka mundesi te madhe ta humbasim si puna e Ninit.

Arlind Ciri

busy
komente