HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia ngjit nje shkalle ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Janar 2011 23:51   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja shqipetare ka ngjitur vetem nje pozicion ne renditjen e FIFA-s per muajin dhjetor. Sot u publikua klasifikimi i ndryshuar per muajin e kaluar dhe Shqiperia ka mundur te rekuperoje vetem nje vend. Kuqezinjte e drejtuar nga Josip Kuzhe renditen ne vendin e 64 me 497 pike.

Gjate dhjetorit Shqiperia nuk ka bere asnje ndeshje ndersa miqesoren e pare per kete vit kuqezinjte do ta luajne ne 9 shkurt ne Qemal Stafa me Sllovenine.

Enea Shtrepi


busy
komente