HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Estoni-Shqiperi, miqesorja e rradhes
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Tetor 2009 16:20   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golEkipi Kombetar i futbollit ne date 14 Nentor do te zhvilloje nje ndeshje miqesore ndaj perfaqsueses se Estonise ne Talin.Kjo eshte ndeshja e trete miqesore ndermjet dy kombetareve , ndeshja e pare eshte zhvilluar më 15 nëntor 2003, kombetarja jone fitoi 2-0 , ndeshja e dyte u zhvillua ne 28 prill te vitit 2004 ne Talin e cila perfundoi ne barazim 1-1.


busy
komente