HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja / Shqiperia humbet dy vende ne renditjen FIFA
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Shkurt 2011 13:48   pdfShtypEmail
fifa_logo-newKombetarja Shqipetare humbet 2 vende ne renditjen e FIFA-as per muajin qe kaloi. Kombetarja jone shkoi ne vend te 66-te me 497 pike. Kjo vjen per shkak se ne nuk kemi bere ndeshje miqesore apo ndeshje per elminatoret e Europianit 2012. Nderkohe qe pritet te zhvillojme kete muaj ndeshje miqesore me Sllovenine, disa nga kombetaret qe jane ne te njejtin nivel statistikor me ne kane zhvilluar ndeshje ne muajin e kaluar.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente