HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / Kryeministri Berisha "rikonfirmon" planin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Shkurt 2011 13:51   pdfShtypEmail
sali_berishaKryeministri i Shqiperise z.Sali Berisha ka rikonfirmuar dhe deklaruar se puna per ndertimin e stadiumit te ri do te filloje ne fillim te vitit 2012 dhe do te perfundoje ne po kete vit. Kjo do te behet ne kuader te 100 vjetorit te shpalljes se pavaresise se Shqiperise. Ai theksoi te njejtat fjale si me pare ne lidhje me Stadiumin. "Stadiumi do te jete modern dhe me nje kapacitet ne propocion me qytetin. Arkitektura e tij dhe funksionaliteti  do te jene i parametrave me te mira. Projekti do te behet i mundur nga qeveria Shqipetare ne bashkepunim me FSHF-ne (Federata Shqipetare e Futbollit) UEFA dhe pjeserisht FIFA. Ky stadium do jete dhurata me e mire per shqipetaret dhe njerezit e sportit", perfundoi ai.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente