HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Gjyqtari Grek me "precedent penal"
nga AlbaniaSoccer   E diel, 06 Shkurt 2011 13:22   pdfShtypEmail
gjyqtare_treMiqesorja e se merkures ne "Qemal Stafa" ndermjet kombetares sone dhe asaj Sllovene, do te drejtohet nga gjyqtaret Greke me ne krye Mihalis Kukulakis. Federata Greke (EPO) ka pranuar kerkesen e Federates sone (FSHF) per te sjelle ne Tirane xhaketat e zeza ,megjithate vendimi i tyre eshte i dyshimte.  Kjo per faktin se arbitri kryesor Kukulakis eshte i pezulluar ne Superligen Greke, per shkak te nje penalltie fantazme te dhene ne sfiden Asteras-Olimpiakos. Ai nuk gjykon prej gati 2 muajsh ndonje ndeshje ne kampionatin Helen, por nuk dihet saktesisht se kush nga drejtuesit e (EPO) i besuan kete miqesore nderkombetare Ballkanike.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente