HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Serie B / Ledjan Memushaj vleresohet me note te larte
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Shkurt 2011 21:48   pdfShtypEmail
ball_goalLedian Memushaj ka qene padyshim lideri kryesor i skuadres se Serise B, Portogruaro ne fitoren e fundit 2-0 me Livornon Ppavaresisht se nuk shenoi, lojtari i kombetares tone ka qene vendimtar ne sektorin ofensiv te skuadres se Portogruaros dhe eshte vleresuar me noten 9-te nga e perditshmja italiane, me e madhja ne boten e futbollit ne fqinjin tone "Gazzetta dello Sport". Ledian Memushaj u huazua nga ekipi i Chievos ne fazen e dyte te ketij sezoni tek ekipi i Serise B- Portograuro.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente