HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Ne tetor nis puna per ndertimin e stadiumit te ri
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Shkurt 2011 23:12   pdfShtypEmail

QemalStafaStadiumTiranaNe tetor do te filloje prishja e Qemal Stafes dhe puna per ndertimin e stadiumit te ri modern.Shqiperia do te ndertoje nje impiant qe do te kushtoje 60 milone euro. FIFA, UEFA, FSHF dhe qeveria Berisha do te mbulojne keto shpenzime. Ky stadium do te jete sipas te gjitha standardeve me bashkekohore te cilat do iu pergjigjen kerkesave te FIFA -s dhe UEFA -se per siguri dhe komoditet.

Stadiumi ultra modern i cili do te ndertohet ne kryeqendren shqipetare do te kete bruto kapacitet prej 33 mije uleseve dhe do te jete investimi me i madh ne Shqiperi. Per momentin ekipi kombetar shqiptar ndeshjet e saja po i luan ne stadiumin Qemal Stafa ne Tirane i cili eshte ndertuar ne vitin 1938. Ndeshja e fundit qe do te luhet ne stadiumin aktual do te jete ajo mes Shqiperise dhe Frances.

 

Pirro Nika

 


busy
komente