HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Kujtim Shala: Andisi do te luaj per kombetaren jo per Kosoven
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Shkurt 2011 23:53   pdfShtypEmail
kujtim_shalaAndis Shala shenoj golin e tij te pare ne kete sezon per ekipin e vet FC Dundee United ne ndeshjen ne transferte kunder Hamilton qe perfundoj me rezultatin 1:1. Shala shpreson qe me kete gol do i jipen me shume minutazhe ne ndeshjet e radhes.
I atij i tij Kujtimi shprehet per Albaniasoccer.com se: " Jam shume i pakenaqur me minutazhin qe po i jepet atje. Edhe ne ndeshjen me Motherwell per 5 minuta sa u inkuadrua ne ndeshje ne minutat e fundit e nxorri nje penallti, qe nuk iu lejua ta gjuan dhe u humb nga kolegu i tij. Edhe, sot u inkuadrua ne minuten e 70 dhe shenoj gol. Te shpresoj se ne ndeshjet e ardheshme do te jete ne 11 shen e pare". Shala nuk deshi te prononcohet per dy klubet e ardheshme qe kane shprehur interesimin per te. Padashje tregon se njera eshte nga 7 ekipet e para ne Championship ( Liga e dyte e Anglise ).
Shala po ashtu thote se: "Deri me tani askush nga Shqiperia nuk e ka kontaktuar. Andisi eshte i gatshem te luaje per Shqiperine nese i intereson kombetares dhe ata e duan qe te luaj, ne te kundert dua te sqaroj qe Andisi nuk do luaj per Kosoven", ka shpjeguar ish trajneri i Prishtines duke vene kapak spekullimeve per nje aktivizim te Zndisit me perfaqesuesen e Kosoves.
Shqiperia ka luajtur dy ndeshje miqesore kunder Maqedonise dhe Sllovenise dhe nuk iu dha rastin asnje futbollisti kosovar qe mund te luaj me Kombetaren. Ndeshja me Bjellorusin po afrohet dhe nuk ka kohe per fillim te ri. Edhe vete tranjeri Kuzhe nuk beson se do arrij dicka ne keto kualifikime dhe mbasi shpreson se nje fillim te ri per Kualifikimet e KB Brasil 2014.
Lidhur me kete Kujtim Shala thote: " Nuk mund te komentoj dicka rreth Kuzhes e kam shoke dhe mua nuk me takon te komentoj se a po drejtohet me sukses Kombetarja dhe cilat jane synimet per te ardhmen. Une jam i gateshem te kontriboj dhe nese djali i ime humbe shtetesine gjermane nuk eshte fundi i Botes. Kryesorja qe Shqiperia te marre rezultate pozitive me ose pa djalin tim", ka perfunduar prononcimin e tij per Albaniasoccer.com Kujtim Shala

Sami Bacaj

busy
komente