HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja / Kuqezinjte zbresin 7vende ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Mars 2011 16:49   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja jone e futbollit ka zbritur 7 vende ne listen  e FIFA-s per muajin mars, te shfaqur diten e sotme nga organizmi drejtues i futbollit boteror.Shqiperia gjindet ne vendin e 73-te me 464 pike.

“Ne renditjen e marsit jane marre parasysh gjithsej 55 ndeshje miqesore”, shkruhet ne faqen zyrtare te FIFA.

Kuqezinjte renditeshin ne vendin e 66-te ne klasifikimin e shkurtit.Renditja e FIFA-s vazhdon te udhehiqet nga Spanja. Kampionet e Botes ndiqen nga Hollanda dhe Gjermania.

Pirro Nika

busy
komente