HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ UEFA, ultimatum Bosnjes per ndryshime ne statusin e federates ose pezullim!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Mars 2011 12:21   pdfShtypEmail

bosnia_hercegovinaFederata e Bosnje-Hercegovines rrezikon pezullimin nga qeveria e futbollit europian UEFA. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka konfirmuar në mbledhjen e tij në Paris pezullmin për Federatën e Futbollit të Bosnjes në rast se deri në 1-Prill të këtij viti nuk do të bëjë ndryshimet në statusin e federatës. Ne rast se nuk merren masa nga drejtuesit e futbollit boshnjak atere ekipi tyre kombetare do te pezullohet automatikisht nga eleminatoret e Euro 2012 si dhe klubet e tyre nuk do te lejohen te marrin pjese ne kompetecionet europiane.

FIFA dhe UEFA duan që federata boshnjake të ndryshojë strukturën e saj. Ata duan qe federata Boshnjake te kete vetem nje kryetar dhe jo sipas etnive sic eshte tani.

Ne rast pezullimi te ekipit boshnjak do te kemi dhe nje klasifikim te ri ne Grupin D ku bene pjese dhe kombetarja jone. Shqiperia ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” ndaj Bosnje-Hercegovines ka barazuar me rezultatin 1-1.

Altin Ngjela


busy
komente