HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperia-Olimpik 7-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Mars 2011 23:35   pdfShtypEmail

kombetarjaa-aksionNe stadiumin “Besa” te Kavajes ekipi perfaqesues ne diten e dyte te grumbullimit ka fituar miqesoren me skuadren e kategorise se dyte Olimpik. 7-1 kane triumfuar kuqezinjte duke zhvilluar nje ndeshje te bukur dhe duke treguar nje forme shume te mire. Kuzhe ka provuar formacionin me te mire gjate pjeses se pare ndersa me vone ka bere edhe shume ndryshime. Golin e pare e ka shenuar Bogdani vetem pas pese minutash loje. Salihi ka shenuar nje triplete, Hyka dhe Lika nga nje gol dhe nje tjeter me autogol nga mbrojtja e Olimpikut.. Golin e flamurit per te rinjte e Olimpikut e ka shenuar Eduarti ne mesin e pjeses se pare. Trajneri Kuzhe ne fund te ndeshjes ka ngelur i kenaqur nga lojtaret e tij edhe pse ka pranuar se nuk ishte nje ndeshje e vertete por vetem nje miqesore.

Enea Shtrepi


busy
komente