HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Spartaku i Moskes gati planin per Salihin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Mars 2011 15:52   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_alb-dan 1-1Forma e shkelqyer qe ka shoqeruar bomberin tone Hamdi Salihi qe tani eshte i preokupuar me kombetaren Shqipetare per sfiden me Bjellorusine,ka bere qe pas ofertes qe i kane bere Rapidit te Vjenes ne merkaton e janarit disa klube, ekipi i madh i Spartakut te Moskes duket se nuk eshte ndalur por ka derguar serisht emisaret e tij ne Vjene duke i ofruar plot 3 milione euro vjenezeve dhe nje rroge plote 500 mije euro ne sezon Salihit.Ky operacion duket se do te mbyllet me sukses pasi vlera e kartonit te tij eshte rreth 1.3 mil euro dhe rroga e tij rreth 250 mije euro ne sezon nderkaq kjo oferte dyfishohet si per klubin ashtu dhe per futbollistin.Por Rapidi ka dhe friken e ikjes me shume zero vitin qe vjen sepse Salihi ka kontrate deri ne 2012. Kete fakt e kane bere te ditur disa nga mediat Austriake.

Edi Kaja

busy
komente