HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Samir Ujkani: Bjelloruasia kundershtar i forte
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Mars 2011 20:29   pdfShtypEmail

ujkani_suedi_shqiperi_goli_4Samir Ujkani ne konferencen per shtyp te organizuar ne mbremjen e sotshme, portiere  i  kuqezinjve nuk shprehet si  optimist per takimin e radhes,  por ai e sheh me shume me syrin realist kete ndeshje  dke u bazuar tea to qe kane shkuar. Per me teper gardiani  i  portes tone shprehet: “Paraqitja ime ne Itali dhe ne kombetare jane dy gjera te ndryshme. Ndeshjet e Serise B kane specifike ndryshe. Nderkohe qe kur vjen ne ekipin komebtar eshte nje gje tjeter. Eshte maksimumi i maksimumit. Perballe kemi ekipe dhe lojtare shume te forte. Me pare gjerat te them te verteten nuk kane shkuar shume perfekt. Nje gabim i vogel ne kombetare behet i madh. Ndryshe ne klub ku nje gabim nuk eshte asgje.Ne kete moment qellimi im eshte te jap maksimumin dhe te marrim sa me shume rezultate pozitive me ekipin kombetar. Ky eshte objektivi im.
Persa i perket Bjellorusise mund te them se duhet te jem i perqendruar 95 minuta. Sepse kundershtaret vertet nuk organizojne shume raste per shenim por ama ne ato pak te ndeshkojne. Pra te mbrohemi mire, por edhe te mundim te shenojme. Kam afer edhe Lorikun. Ne mbrojtje ai luan shume mire dhe eshte nje nga lojtaret baze te ekipit.” – permbyll portieri i Novares ne Serine B te futbollit Italian. Ai do te luaje si titular ne kete takim pasi Kuzhe e ka vendosur ne krye te detyres per kete sfide.

Besi Donati


busy
komente