HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Treshe gjyqtaresh nga Suedia
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Mars 2011 12:05   pdfShtypEmail
gjyqtarFIFA ka percaktuar arbitrat qe do te gjykojne takimin Shqiperi-Bjellorusi ku arbiter kryesor do te jete Markus Strombergson, ndersa asistente te tij do te jene Magnus Sheblom dhe Daniel Vernmark. Delegat i UEFA-s eshte izraeliti Jakob Erel.Por ajo qe te ben cudi ne kete sfide teper delikate per vete natyren e tabeles se klasifikimit eshte se ne rolin e inspektorit te ndeshjes do te jete greku Kiros Vasaras i cili na dha nje goditje teper te forte duke i nxjerre nje karton te kuq Canes dhe penallti ne favor te miqve sllovene te cilet fituan vetem ne min te 89 ne miqesoren ndaj nesh ne mesin e muajit te kaluar.

Edi Kaja

busy
komente