HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia denohet me 40-mij Euro nga UEFA
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Mars 2011 17:56   pdfShtypEmail

uefa_logo1_703796564Federata Shqipetare e Futbollit do te jete e detyruar te paguaj nje gjobe te kripur prej 40-mij Eurosh. Kjo gjobe eshte vendosur nga organi drejtues i futbollit ne Europe, UEFA per shkak se ne ndeshjen Shqiperi-Bosnje Hercegovine luajtur me 9-10-2010, ne fushen e lojes jane hedhur fishekzjarre si dhe objekte te tjera te cilet kane rrezikuar shendetin e lojtareve.

Kjo eshte e disata here qe FSHF denohet nga UEFA. Drejtuesit e FSHF i kane kerkuar te gjithe tifozeve qe do te jene diten e neserme ne stadium per te ndjekur nga afer kete ndeshje te mos hedhin objekte ne fushe, pasi dicka e tille vetem demton kombetaren tone.

Klevis Bejkolli


busy
komente