HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Agjentet ne "gjueti" per lojtaret e kombetares
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 00:49   pdfShtypEmail
ball_goalNdeshja Shqiperi-Bjellorusi ka qene nje arsye teper e forte qe ekipet e ndryshme europiane te dergonin te besuarit dhe skautet e tyre qe se bashku me shume agjente lojtaresh te FIFA-s  t'a ndiqnin me shume vemendje kete ndeshje dhe ne vecanti lojtaret kuq e zi. Sot kane qene ne tribunen VIP agjente te Sivassporit ku mesohet se ata jane te interesuar per Emiljano Vilen. Kane qene te derguarit e Dinamos se Bukureshtit qe dihet se ndoqen me teper vemendje Andi Lilen. Nuk kane munguar edhe agjent te ekipit kryesues ne France, Lille ku dhe ka luajtur ish-ylli i kombetares Edvin Murati. Qershia mbi torte vjen per  Lorik Canen ku dy agjentet, praktikisht te dy klubeve te Bundesliges Hamburg dhe Shalke qe e kane ndjekur me teper interes dhe pritet qe ne merkaton e veres te kete nje konkurrence te forte ndermjet tyre per yllin shqipetar. Nga Bundesliga Gjermane ka patur vezhgues edhe per Kristi Vangjelin. Eshte per tu vleresuar fakti se ndonese jo me shumice, por interesimi i klubeve te huaja vazhdon te kete ne konsiderate lojtaret shqiptare.  

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente