HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Sali Berisha: Qeveria do te shperbleje ekipin kombetar
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 13:45   pdfShtypEmail
sali_berishaSali Berisha, kryeministri i Shqiperise, deklaroi sot ne mbledhjen e Keshillit Kombetar te Partise Demokratike se qeveria qe ai drejton do te shperbleje Kombetaren Shqiptare te futbollit per fitoren e djeshme ndaj Bjellorusisë me rezultatin 1-0 dhe arritjen e nje rekordi ku ne pese takime grumbullojne tete pike. Ai eshte shprehur teksualisht me keto fjale:“Qeveria qe une drejtoj ka vendosur te shperbleje ekipin kombetar per fitoren e arritur. Kjo ishte performanca me e mire dhe parqaqitja me dinjitoze e Shqipërise ne keto dhjete vite futboll”.- deklaroi Berisha.

Besi Donati

busy
komente