HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ U falsifikuan biletat, mbi nje mije tifoz mbeten jashte
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 22:23   pdfShtypEmail

stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbNje rremuje e madhe ka ndodhur pak para se te fillonte ndeshja Shqiperi-Bjellorusi. Tifoz te shumte kane ngelur jashte edhe pse kishin blere ne sportelet ku ishin shitur biletat me cmime te kripuara. Bileta te falsifikuara dhe futja pa kriter qe ishte bere ne oret e para kur u hapen dyert e Qemal Stafes, kishte bere qe te mbusheshin shume shpejt shkallet e stadiumit. Nje rremuje e madhe eshte bere jashte dyerve pasi mbi nje mije persona duke i treguar policise biletat e kane pasur te pamundur te hyjne brenda. Disa prej tyre jane perplasur me policine duke dashur te mbrojne te drejten e tyre. FSHF eshte e vetmja pergjegjese per kete rremuje dhe duhet te demshperbleje ata qe kane blere biletat dhe kane ngelur jashte per shkak te paaftesise per te menaxhuar shitjen dhe stadiumin.

Pirro Nika


busy
komente