HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Mediat e huaja bejne te madhe Shqiperine
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 22:26   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseFitorja me Bjellorusine ka bere jehone ne shtypin dhe mediat e huaja elektronike. Fitorja me vendin e dyte ne grup ka bere Shqiperine nje skuader te madhe. Gazetat bjelloruse kane shkruar “Fati ishte me ne qe nuk pesuam me shume se nje gol”.  Ne mediat franceze fitorja e Shqiperise eshte kalkuluar si nje rezultat pozitiv per kombetaren e Frances qe kryeson e vetme grupin D me 12 pike. Shqiperia ka bere nje hap gjigand duke barazuar me pike kundershtarin qe mundi mbreme. Bjellorusia dhe kombetarja kuqezi tani ndajne mes tyre vendin e dyte dhe te trete me nga 8 pike.  Edhe gazeta te tjera te huaja i kane kushtuar vemendje Shqiperise duke e titulluar tempullin e futbollit shqipetar “Qemal Stafen” si te pathyeshem.

Pirro Nika


busy
komente