HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ FSHF dhe qeveria japin premio 100 mije euro
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Mars 2011 20:03   pdfShtypEmail
fshf_stadiumi_640668370Futbollistet e kombetares dhe stafi do te shperblehen me nje shume te konsiderueshme prej 100 mije euro. Keto leke nga sa mesojme do te vijne nga FSHF ne bashkepunim me qeverine. Nga 5 mije euro do te perfitoje cdo futbollist qe eshte aktifizuar dhe nga 3 mije euro futbollistet e stolit. Kjo do te jete dhe nje shtyse e madhe dhe per ndeshjet e tjera pasi do te kete shperblime te majme dhe per rezultatet pozitive qe kombetarja do marri.

Edi Kaja

busy
komente