HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sven Goran Eriksson kandidati kryesor
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Tetor 2009 16:59   pdfShtypEmail

eriksonPas takimit Suedi-Shqiperi, i cili do te jete i fundit per trajnerin Lars Lagerback ne poziten drejtuese, drejtuesit e federates Suedeze te Futbollit pritet qe te fillojne bisedimet per pasuesin e tij. “Une dua sa me shume qetesi te jete e mundur, perpara ndeshjes me Shqiperine”, u shpreh Lagerbeck, por media dhe tifozat do ta bejne shume te veshtire kete per trajnerin e Suedise, I cili eshte thuajse jashte drejtimit te skuadres. 

E vetmja shprese qe Suedia ka per nje Play-Off te mundshem eshte fitorja ndaj Shqiperise dhe nje barazim ose humbje e Portugalise me malten qe veshtire se mund te ndodhi. 

Sven Goran Erikson i cili aktualisht eshte drejtor teknik tek skuadra me e vjeter e futbollit Anglez Nots County, eshte ne syrine  gjithe opinionit sportive Suedez si pasuesi I mundshem I Larsit. “Tifozat, specialistet dhe te gjithe opinioni sportive Suedez e kane me shume deshire dhe interes afrimin e Sven Goran Erikson si trajner I Suedise, por aktualisht ne e kemi nje trajner deri pas ndeshjes me Shqiperine. Me pas do te shikojme”, u shprehen drejtuesit e Federates Suedeze, te cilet preferojne te mos abuzojne deri ne perfundim te ketyre eliminatoreve

Labinot Binaku


busy
komente