HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Curri rikthehet ne fushe pas dy javesh
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 02 Prill 2011 17:13   pdfShtypEmail
debatik_currri_genclerbirligiLajme te mira per Kombetaren shqipetare vijne nga Turqia. Mbrojtesi kosovar Debatik Curri ka lene pas kraheve demtimin e rende dhe me shume mundesi do te rikthehet pas dy javesh ne fushen e blerte per te luajtur disa minuta. 10 dite me pare ai filloi stërvitjen e shume shpejt do bashkohet me skuadren. Curri luan per Genclerbirligi dhe deshiron shume te jete ne fushe kunder Beshiktashit ne 17 prill. Mbrojtesi i Kombetares sone pesoi nje demtim te rende ne ligamentet e gjurit dhe pozitive eshte se ai mund te jete gati per kuqezinjte qe ne ndeshjen miqesore qe Shqiperia pritet te luaj ne fund te muajit maj.

Pirro Nika

busy
komente