HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Lorik Cana serish ne Premierlige?!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Prill 2011 19:22   pdfShtypEmail
LORIK_CANALorik Cana mund të rikthehet në Premierligë, pas ofertës së bërë së fundmi nga ekipi i Volverhemptonit. Lajmin e bën të ditur gazeta angleze “The Express & Star”, sipas së cilës Volverhemptoni po tenton të risjellë në Angli mesfushorin shqiptar, i transferuar për 5 milionë euro nga Sunderland te Gallatasaray në verën e shkuar. Mësohet se oferta e “ujqërve” arrin në 5 milionë stërlina. Mesfushori 27-vjeçar ka luajtur në karrierën e vet edhe me Paris Sën Zhermenin e Olimpikun e Marsejës në Francë. Nëse do të realizohej transferimi, Volverhemptoni do të ishte skuadra e pestë për mesfushorin kuqezi.Në Angli Cana është e kërkuar edhe nga Aston Vila e Everton.
Vlera e yllit te kombetares sone eshte rritur ndjeshem nga gjigandi turk Gallatasary pasi per te interesohen shume klube elitare,ajo ka shkuar 8-10 milione euro.
Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente